Pieredze

“Verģi” ir viens no lielākajiem  zivju  pirmapstrādes uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums veiksmīgi darbojas kopš 1993. gada. “Verģi”  flotē ietilpst  vairāki MRTK “Baltika” tipa zvejas kuģi, kuri tiek nodarbināti komerciālā zvejā Rīgas jūras līcī un Baltijas jūrā. Zvejnieku lomi tiek nogādāti pārstrādes ražotnē Ventspilī, lai veiktu svaigo zivju pirmapstrādi -šķirošanu, saldēšanu, sālīšanu/marinēšanu, griešanu, ķidāšanu un filetēšanu. Pastāvīgi uzlabojot un modernizējot tehnoloģiskos ražošanas procesus -zivis pārstrādes laikā saglabātā savu vērtību. “Verģi” veic pilna cikla ražošanu no zvejošanas līdz zivju uzglabāšanai un piegādei līdz klientiem.  Saražotā produkcija tiek eksportēta uz vairāk kā 29 dažādu reģionu pasaules valstīm. Ražotnes izdevīgā atrašanās vieta ļauj  piegādāt produktus klientiem visā pasaulē ar dažādu veidu transpotu -kravas auto, dzelzceļa vagoniem, konteineriem un pat kuģiem.
Augsti kvalificēti darbinieki, mūsu produktu kvalitāte un klienti ir prioritātes, kuras veido uzņēmuma rentabilitāti, ilglaicīgu izdzīvošanu un atpazīstamību.

Sertifikāti

Fakti

Pieredze kopš 1993. gada

Kontrolēta rūpnieciskā zveja

Dabai draudzīgs uzņēmums

Modernizēta flote

Ātrums un kvalitāte

160 darbinieki

Mūsu pamatvērtība ir cilvēks

Komanda

Ivars Janeks

valdes locekis

janeks@elva1.lv

Inese Plaude-Janeka

valdes locekle

Oļegs Faļēvičs

Tirdzniecības direktors

sales@vergi.lv

Māra Klestrova

Ražotnes vadītāja

Krista Janeka

saimnieciskās darbības projektu vadītāja

krista@vergi.lv +37129481301

Jānis Lagūns

Izpilddirektors

janis@vergi.lv

Vilnis Ābele

Dāvis Delvers

eksports

Andris Blūms

Sadarbības partneri

Vēsture

1993

1994

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2005

2006

2008

2009

2012

2015

2016

2018

2019

2020

2021

1993

1993. gada 7. maijā tiek nodibināts Ivara Janeka individuālais uzņēmums "J.I". Pēc uzņēmuma nodibināšanas, no zvejniekiem tiek atpirkti zvejas kuģi "MOLS" un "MERKURS".Astoņi zvejnieki stājās darba attiecībās.

1994. gadā augustā floti papildina pirmais baltikas tipa kuģis "GROTS".

Kuģi nebija jauni, ilgā ekspluatācija un sāļais jūras ūdens bija paveikuši savu darbu. 1997. gada vasarā sāka „MOLA” un „MERKŪRA” korpusu renovāciju.

1998. gadā auga pieprasījums pēc svaigās zivju produkcijas. Lai nodrošinātu nepieciešamo apjomu, vajadzēja palielināt kuģu jaudu. „MOLA” un „MERKURA” motori jūrā niķojās un nereti apstājās, jo tie bija no padomju tankiem. Sadarbībā ar igauņu uzņēmumu Baltic Marine, tiek pieņemts lēmums tos nomainīt. Zvejnieki saņēma jaunus SCANIA motorus.

Maijā floti papildina Igaunijā iegādātais baltikas tipa kuģis „VERGI".

1999. gadā, neskatoties uz grūtībām, darbs neapstājas. Nezūdošas ir zvejnieku amata prasmes un spīts. Zvejas kuģi „VERGI” , „GROTS”, ”MERKURS”, „MOLS”, neatlaidīgi vagoja Baltijas jūru un Rīgas jūras līci. Jūra nepievīla, tā dāsni dāvāja bagātus lomus.

2000. gadā situācija stabilizējās, atsākās intensīvs darbs, pieauga realizācijas apjomi un sadarbība ar lielākajiem Latvijas zivju konservu ražotājiem. Palielinājās eksporta apjomi uz Baltkrieviju. Uzsāka sadarbību ar zinātniekiem no Latvijas zivsaimniecības pētniecības institūta. Palīdzējām zinātniekiem pētīt Baltijas jūras akvakultūru, planktonu un izvērtēt zivju resursus.

2001. gadā, saskaņā ar likumdošanu, individuālajā uzņēmumā „J.I.” notiek reorganizācija, kā rezultātā mainās uzņēmuma nosaukums, izveidojās SIA „VERĢI”.
KO NOZĪMĒ VERĢI?
Vergi ir ostas pilsēta Igaunijā pie Somu jūras līča. Gadsimtiem ilgi tur dzīvo zvejnieki. Grūtais darbs cilvēkiem nes augļus, tāpēc viņi ir pārtikuši un turīgi. Vergi nozīmē „laimes vieta”.

2002. gadā Verģi strauji paplašinājāss, floti papildina vēl pieci kuģi:"ULRIKA", "URGA", "PIRITA", "ŪDELE" un "UNDĪNE". Dubultojās darbinieku skaits. Tika izveidota pašiem sava tīklu darbnīca Mangaļsalā.

2005.gadā Eiropas Savienības projekts- Zvejas kuģi "UNDĪNE” ievietoja Jūrmalas brīvdabas muzejā. Tehniku, šī grūtā uzdevuma veikšanai, izīrējām no Holandes.
Par iegūto naudu iegadājāmies pilnīgi jaunu kravas auto VOLVO markas automašīnu un refrežiratora piekabi.

2006. gadā uzņēmums izveidoja jaunas sadarbības iespējas ar Moldovas, Ukrainas un Armēnijas uzņēmumiem.
Eiropas projekta ietvaros tieka norakstīti divi kuģi.
Uzņēmums iegadājās jaunas biroja telpas Jūrmalā.

2008. gadā zvejas apjomi pieauga un, zivju realizācijas iespējam paplašinoties, "Verģi" turpināja savu attistību un iegadājās piestātni un ražošanas ēkas Ventspilī.

2009. gadā notieka apjomīga flotes modernizācija. Zvejas kuģi "Vergi"," Urga" un "Ulrika" tieka uzcelti no jauna.
Darba ritumam un sazvejoto zivju apjomiem palielinoties, tika pieņemts lēmums Verģu vajadzībām uzsākt kuģu piestātnes renovāciju un zivju pārstrades rūpnīcas būvniecību.

2012. gadā zvejas kuģis "Grots" tika ievietots Ventspils muzejā.
Vērienīgu remontu veicot, pilnība no jauna tiek uzbūvēts zvejas kuģis "Stella".

2015. gadā mainoties politiskai situācijai valstī, samazinjās realizācijas apjomi uz NVS valstīm, aktīvi uzsākām sadarbību ar Eiropas Savienības, Āzijas un Āfrikas valstīm.

2016. gadā Zemkopības Ministrijas gada balva “Lielais loms 2016” nominācijā “Gada zvejas/akvakultūras uzņēmums“ laureāts SIA “Verģi”

2018. gadā Latvijas Zivrūpnieku savienības veidotā projekta ietvaros, Verģi piedalijās izstadēs Briselē un Parīzē, iepazīstinot ar savu produkciju uzņēmumus Eiropā.
Uzņēmums svinēja "25" gadu dzimšanas dienu.

2019. gadā aktīvi piedalijāmiess "Tirdzniecības rūpniecības kameras" organizetajās "Uzņemēju dienās" visā Latvijā, kuru ietvaros tika popularizēta zvejniecība un darba iespējas nozarē.
Pirmo reizi uzņēmums piedalijās starptautiskā pārtikas izstādē Japānā, pēc kuras tika uzsākta aktīva sadarbība ar Japānas lielakajiem veikalu tīkliem.

2020. gadā Zemkopības Ministrijas gada balva “Lielais loms 2020” nominācijā “Gada uzņēmums zivju apstrādē“ laureāts SIA “Verģi”.
Latvijas Zivrūpnieku savienības veidotā projekta ietvaros Verģi piedalās izstadē "Riga Food 2020".
Uzņemums paplašina savu darbību iegadājoties ražotni Liepājā

2021. gadā uzsākām jaunu tradīciju zvejniecības popularizēšanai mūsdienās, piedaloties un stāstot par zvejniecību mūsdienās Ventspils piejūras muzeja organizētajā pasakumā "Zvejnieku dienas".
Jauna pieredze piedaloties virtualajās izstadēs Holandē,Japānā.